למכוניות שכורות, מתברר, יש חיים לאחר המוות. מידי שנה, סוכנויות להשכרה מוכרות חלקים של צי הרכב שלהם לסוכנויות, כך שיתכן שאם אתה מחפש מכונית משומשת, תקנה מכונית שהגיעה מחברה להשכרת רכב.

רכישת מכונית ששימשה בעבר להשכרה, זהה בדיוק לרכישת כל מכונית משומשת אחרת. מומלץ לבחון את המכונית עם מכונאי עליו אתה סומך, לבקש דו"ח היסטוריה של הרכב, כך שיתקבל כל המידע לגבי תאונות קודמות. יחד עם זאת, קיימים מספר שיקולים נוספים אותם מומלץ לזכור כשרוכשים רכב ששימש בעבר להשכרה.

למה ניתן לצפות מחברה להשכרת רכב?

חלק מחברות ההשכרה מוכרות רכבים ישירות לצרכנים מתוך מלאי הרכבים שברשותן. אחרות מוכרות אותם במכירות פומביות או במכירות לסוחרים בלבד, כשהרכבים מאופיינים בקילומטראז' נמוך, מודל ישן, חכירה לטווח קצר או שכירות.

רוב המכוניות בחברה להשכרת רכב נמכרות באמצעות אתר האינטרנט של החברה. אם אתה מחפש מכונית משומשת עם הקילומטראז' הנמוך ביותר האפשרי, ראוי לציין שהחברות שומרות בציי הרכב שלהן מגוון נרחב של סוגי רכב, כך שאפשרויות הבחירה הן נרחבות.

בלאי ואחריות

בדרך כלל, חברה להשכרת רחב מקפידה על שמירת ביצועי הרכבים שברשותה, ומספר סוכנויות להשכרה מעסיקות שירותי מכאניקה, בעוד שאחרות מעניקות שירותי תחזוקה. יחד עם זאת, לעולם לא תדע את כל הפרטים לגבי ההיסטוריה של המכונית. בהתאם לגילה ולקילומטראז' שלה, כך מונפקת האחריות המקורית של היצרן, ורוב תעודות האחריות עוברות מבעלים לבעלים.

כפי שניתן למצוא מגרשי מכוניות רבות, מכוניות על מגרשי מכירות של חברה להשכרת רכב עשויות לכלול אחריות מוגבלת או שהחברות מציעות חוזה שירות או אחריות מורחבת, אשר בדרך כלל כרוכה בתוספת עלות.

תנאי החוזה תלויים בחברה, ומומלץ להציץ ולהבין מה מכסה האחריות על לוודא שהתנאים אינם חופפים עם האחריות הקיימת. בנוסף, מומלץ לברר מי נושא באחריות לתיקונים. כשמחפשים רשומות תאונות אותן עבר רכב שכור בדימוס, הקונים צריכים להבין את משמעות השפעת התאונות על הרכב, ולכן חשוב במיוחד להביא את המכונית לבדיקת

מכונאי. בדומה לכל רכישת מכונית משומשת, רכישת רכב בדימוס פירושה ביצוע שיעורי הבית שלך. הקפד שהרכב יעבור בדיקה יסודית על מנת להימנע מהפתעות שאינן רצויות.