מקומות עבודה גדולים מעניקים לעובדיהם, כחלק מתנאי התעסוקה, נהיגה ברכב שכור, בתוספת תשלומי הדלק. כך ניתנת האפשרות לאנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם מכוניות בגישת "הכול כלול" לנהוג ברכבים מצוינים מבלי לדאוג למחירי הדלק ותשלומי הביטוח.

יחד עם זאת, יש לזכור כי מחירי רכבים טיפוסיים וסטנדרטיים אינם בהכרח מתאימים תמיד לנהיגה במשך שעות ארוכות ביום, אך עדיין, השכרת רכב עבודה היא הטבה משמעותית ותוספת נכבדה לשכר החודשי. זהו אקט המסמל יוקרה, מעמד ואמון בעובד.

תנאי עבודה משופרים

תכניות השכרת רכב עבודה אותן מציעים מעסיקים לעובדיהן עובדות ממש כמו תכניות מענקים או בונוסים, וחלק מהמעסיקים מציעים תנאים אלו לכלל העובדים ולא לעובדים בכירים בלבד. במקומות עבודה מתקדמים יותר מתייחסים המעסיקים להטבה זו כאל משחק. העובד שהפגין את הביצועים הטובים ביותר זכאי לקידום שבצידו הטבת רכב.

יש לשקול בזהירות את האפשרויות השונות, שכן השכרת רכב עבודה היא ענף תחרותי ביותר, אך עם תכנון נכון וחשיבה קדימה ניתן לספק רכבים לעובדים מבלי לפגוע בתנאי העסקתם הבסיסיים. אך עם מחקר מעמיק לגבי סוגי הרכבים אותם ניתן לשכור בתנאים הוגנים, זה לגמרי אפשרי להיטיב עם העובדים.

קיימות שתי אפשרויות עיקריות של השכרת רכב עבודה. חוזה השכרה שבו הלקוח, בדרך כלל הנהלת החברה, שוכרת רכב לזמן קצוב, או השכרה על בסיס יומי, בחוזה שבו העובד מקבל את הרכב לתקופת זמן קצרה.

צי רכבים

השיקול החשוב בהיבט זה הוא סוג הרכב אותו מעוניינת החברה לשכור, או חברת ההשכרה עימה מתבצעת ההתקשרות. צי הרכבים אינו צריך להיות גדול, אך יש לזכור כי ככל שעומדים יותר רכבים לשות החברה, כך ניתן להשיג רכבים במחירים משתלמים יותר. הנהגים מתבקשים להקפיד על טיפוח ותחזוקת הרכב, וחברות סטארט אפ חדשות מקפידות אף להגיע להסדרים עם מוסכים שונים לצורך קבלת הטבות בתיקוני רכבים.

חלק מהחברות מציעות רכבים להשכרה במחירים משתלמים ביותר, עם תנאים נהדרים, כך שהמעסיקים יכולים להשקיע באביזרים הנלווים לרכב כגון מערכות אזעקה משוכללות והסדר תשלומי תעבורה בכביש 6.