השכרת רכב מסחרי גדול

השכרת רכב מסחרי גדול לרוב תהיה השכרה מורכבת יותר. חברות רבות אינן מתעסקות עם רכבים מסוג זה, שכן תנאי ההשכרה לרוב יהיו מורכבים יותר ועלויות החזקת רכב שכזה יהיו גבוהות יותר מאשר החזקת רכב פרטי.

במידה ואתם מעוניינים בהשכרת רכב מסחרי גדול, ישנם מספר דברים שכדאי לדעת ולהכיר. בין אם מדובר בפעם הראשונה בה אתם משכירים רב שכזה ובין אם כבר עשיתם זאת בעבר.

מהם היתרונות בהשכרת רכב מסחרי גדול?

הובלת דירה- במידה ואתם מעבירים ציוד ורהיטים קטנים בעת מעבר דירה, לעתים ניתן להסתפק בהשכרת רכב גדול ולחסוך בעלויות העסקת מובילים.

רכישת מוצרי חשמל גדולים או רהיטים- לרוב רכישה של מוצרים מסוג זה לא תכלול הובלה. הוספת הובלה בידי החברה בה רכשתם את המוצר תייקר את הרכישה ולכן לעתים האופציה הזולה יותר תהיה להשכיר רכב מסחרי ולהוביל את המוצר לבד.

הסעת מספר גדול של אנשים לצורך אירוע- לעתים מספר רב של אנשים יצטרכו להגיע לאותו אירוע, על מנת לחסוך בנהיגה של אנשים רבים ניתן לשכור רכב גדול ולהוביל את כל האנשים לאירוע ברכב אחד.

קריטריונים להשכרת רכב מסחרי גדול

בניגוד להשכרה או נהיגה ברכבים פרטיים, בהשכרה או נהיגה של רכבים מסחריים לרוב יהיו קריטריונים שונים אותם כדאי לקחת בחשבון:

* על הנהג להיות מעל גיל 21.

* על הנהג להחזיק ברישיון נהיגה שנתיים לפחות.

* ברכבים מסוימים על הנהג להיות בעל רישיון מתאים לנהיגה ברכב מסחרי (רישיון סוג ג').

 

מאפיינים שונים של רכבים מסחריים גדולים

נפח המנוע- ברכבים מסחריים לרוב נפח המנוע יהיה גדול יותר מאשר ברכבים פרטיים ויהיה בעל 1600-2000 סמ"ק.

סוג הגיר- ברכבים מסחריים רבים הגיר יהיה רגיל בניגוד לרכבים פרטיים שיהיו בעלי גיר אוטומטי. כיום קיימים מספר סוגים של רכבים מסחריים בעלי גיר אוטומטי.

מספר הנוסעים- ישנם שני סוגים של רכבים מסחריים. רכבים המיועדים להובלת נוסעים יהיו בעלי 9 מקומות פרט לנהג, ואילו רכבים המיועדים להובלת סחורה לרוב יהיו בעלי 1-2 מקומות פרט לנהג.